Around The World With Ophir
  תאילנד     לאוס/בורמה     סינגפור     אוסטרליה     ניו-זילנד     פיג`י     ארה"ב-מערב     קנדה     ארה"ב-מזרח     אנגליה     צפון-אירלנד     אירלנד     גרמניה  
פרק 8: קראבי ודרום תאילנד

החוף הכמעט פרטי שלי בשמורה של קראבי

הבקתות ליד החוף בשמורה של קראבי
אחרי שסיימתי את ענייני בצפון תאילנד ומרכזה, ירדתי בימים האחרונים שלי בתאילנד לדרום. דרום תאילנד הינו איזור לא רחב למדי, עם איים וחופים זהובים בכל צד שלו... מזרח ומערב. רוב האנשים שיורדים לדרום המדינה הולכים לאחד משלושת היעדים הפופולאריים ביותר:
קו סאמוי - (קו = אי בתאילנדית) זהו אי גדול יחסית ומאוד מתוייר ויש עליו חנויות, מסעדות, בתי מלון וכו'... האטרקציות הגדולות בו הן קורס צלילה מאוד זול, כמות גדולה של מועדונים ומכירת סמים כמעט חופשית לגמרי... האי נמצא בצד המזרחי של דרום תאילנד.
קו פאנגאן/פאניאן - אי קרוב גיאוגרפית לקו סאמוי, גם מאוד מתוייר אך קטן יותר ומציע אטרקציה מרכזית אחת: מסיבות ירח מלא. לכן אנשים מגיעים לאי בעיקר בזמן ירח מלא והולכים למסיבות באותה תקופה.


פוקט - האי הכי פופולארי בצד המערבי של דרום תאילנד, אשר במרכזו ישנן הרבה זונות ובתי תענוגות לצד חופים יפים, אבל מלאים ברוכלים.
בגלל הסמים, המסיבות והצלילות, ניתן למצוא כמות אדירה של ישראלים בשלושת האיים הללו... ובכלל הרבה מאוד תיירים בעיקר בגילאי 18-30 מאירופה, אך בפוקט בגלל תעשיית הזנות ניתן למצוא שם אנשים מבוגרים יותר, בעיקר אמריקנים וקנדים בגילאי 40 פלוס... כל אחד בדרך כלל עם 2-3 תאילנדיות אשר מלוות אותו לכל מקום, ובסופו של דבר לחדר המלון.
--------------------------------
הדברים האלה לא מרשימים אותי כל-כך... אני רציתי לרדת לדרום תאילנד בשביל החופים, בשביל שקט ובשביל להנות מהנוף! לכן באופן אוטומטי ויתרתי על החלק המזרחי (קו פאניאן וקו סאמוי)

וביקשתי מהסוכן שלי בבנגקוק למצוא לי מקום שקט שלא יפריעו לי, ושיהיה לי שקט ו-מה שנקרא בישראל-בטן גב. הסוכן שלי מצא לי באנגלו בשמורה של קראבי. קראבי הינה עיירה קטנטנה בחלק המערבי של דרום תאילנד, וישראלים רבים לא מגיעים אליה מכיוון שיש בה גם קהילה ערבית-מוסלמית. לקראבי ישנו אי אשר משוייך לה והוא פופולארי בקרב אירופאים והוא נקרא "קו לאנטה" קראבי קרובה גיאוגרפית ל-פוקט וכן ל-"קו פי פי". לקראבי ישנה שמורה, שבה אסור למכור שום דבר על החוף, אסור לדוג, אסור להשליך אשפה וכו'. זה גורם לחופים להיות נקיים לגמרי מאנשים ורוכלים, שקטים ושלווים מאוד... בדיוק מה שרציתי. בשמורה ישנם 2 מקומות להתאכסן, אני הייתי בראשון שהינו צריף גדול במרכז, שמהווה את המשרד הראשי והמסעדה... והרבה באנגלואים ובקתות קטנות של 2-4 אנשים ביחידה עם שירותים צמודים. בין הבאנגלואים/בקתות ישנם

הרבה עצי קוקוס. בצריף המרכזי אתה אוכל את הארוחות שלך (מסעדה עם תפריט תאילנדי משובח), נפגש עם האנשים בערב, רואה טלויזיה בערב, מזמין סיורים ושיוטים לשעות הבוקר והצהריים, ובלילה הצריף הופך לבר. ישנו גנרטור אשר מספק חשמל משעה 18:00 עד שעה 6:00, ולכן בשעות אלה ניתן לראות טלויזיה בצריף הראשי, ניתן להדליק את האור בבקתות, וניתן אף להשתמש במאוור שמסופק לך בחדרים. כל ערב הזמנתי לי מנה תאילנדית אחרת, אך ישנה אחת שאני חייב להמליץ - עוף באננס. הם לוקחים אננס גדול במיוחד, מוציאים לו את כל הפרי עד שהוא חלול ואז ממלאים אותו באורז, עוף, ירקות, אננס ואגוזי קשיו וזורקים לתנור. זה יוצא אח"כ כמעדן :). כמובן שהפאתי (פד-תאי) שלהם הוא מצוין (מקורי) בכל סוג של בשר, רק תיקחו בחשבון שהם די קמצנים בכמות הבשר שהם מכניסים למנות. בזמן ארוחת הערב גם ניתן לראות את כל הדיירים של הבקתות,

גם ניתן לאכול אוכל משובח במחירים זולים, גם ניתן לצפות קצת בטלויזיה (הם שמים ערוץ תאילנדי של סרטים באנגלית עם תירגום תאילנדי) וגם לאחר מכן נשארים לבר/פאב. מצב הים הוא די מצחיק כשאתה קרוב לחוף... בזמן גאות הכל בסדר, אך בזמן שפל אתה יכול ללכת מאות מטרים בתוך הים ואני בכלל לא מגזים, והמים עדיין יגיעו לך אך ורק עד הברכיים. לכן אתה מוצא את עצמך רחוק מאוד מהחוף עם מים עד הברכיים, ומתוך תיסכול מתיישב ואף נשכב בתוכם ומקווה שזה אולי יכסה אותך במים. לכן בזמן גאות, עדיף להשאר על החול, ליד האירופאיות היפייפיות המשתזפות בעירום :). בערב שיחקתי קלפים עם כמה אנגלים וקנדית, עשיתי להם כמה קסמי קלפים ומיד האנגלי קפץ ואמר: "אני אתן לך 2000 באט אם תלמד אותי איך לעשות את הקסם הזה". אחרי חיוך, אמרתי לו שאני אלמד אותו תמורת בירה :).

למחרת יצאתי לשיוטים באיים מסביב (הפרק הבא), כדי לראות עוד קצת את דרום תאילנד לפני שעוזבים. אולי פספסתי משהו בפוקט ובשאר האיים שויתרתי עליהם ?


החוף ליד בשמורה של קראבי

החוף ליד בשמורה של קראבי

הכניסה

הצריף הראשי

המים צלולים לחלוטין
 

החוף

החוף

החוף

בעזרת מקל מאוד ארוך וקצת אימון אפשר להוריד קוקוסים
   

  12 11 10 9 8 7 6 5 4  
האתר הזה נבנה ע"י אופיר הבר, לתגובות: admin@ophirworld.com
אין להעתיק, לגנוב או לצלם ללא אישור. תודה רבה לליהי על עזרתה ביצירת הבאנר.