Around The World With Ophir
  תאילנד     לאוס/בורמה     סינגפור     אוסטרליה     ניו-זילנד     פיג`י     ארה"ב-מערב     קנדה     ארה"ב-מזרח     אנגליה     צפון-אירלנד     אירלנד     גרמניה  
פרק 9: שייט בין איי דרום מערב תאילנד

מארת'ה, אבלין ואני ליד האיים עם השבילים הלבנים

המערה הקסומה, באי המערה
יצאתי לשני שיוטים בין האיים המערביים של דרום תאילנד. לשייט הראשון לא לקחתי איתי את המצלמה מכיוון שפחדתי שתירטב, בדיעבד היא לא היתה נרטבת כנראה, אך גם לא היה הרבה מה לצלם. שטנו לפוקט, וראיתי שהיא מלאה באנשי עסקים אמריקנים שמנים אשר באים בשביל הזונות. הכל מטונף וצפוף, כל שניה מנסים למכור לך משהו, מליוני תיירים מבוגרים, הרבה מקומיים מציקים... פשוט לא בשבילי. החופים בפוקט הם יפים, אבל מפוצצים באנשים וברוכלים ואין לך הרבה מקום לברוח. הים היה אז בשפל אז לא היה מה להכנס למים. לאחר מכן שטנו לקו פי פי והיה מזג-אוויר סגרירי משהו אז ישבנו קצת על החוף ואח"כ המשכנו. האי השלישי היה אי ג'יימס-בונד והוא למעשה היה האטרקציה המרכזית מבחינתי בשיט הזה. זו הנקודה היחידה בה אני מצטער שלא היתה איתי המצלמה, אך גם קשה לצלם שם.

אי ג'יימס-בונד הוא אי יפייפה אשר בו צילמו את הסרט "האיש בעל אקדח הזהב" מסדרת סרטי ג'יימס בונד ישנן כמה תעלות שאפשר להכנס דרכן לתוך מרכז האי שבו שוכנת לגונה מרהיבה. ניתן לקחת סירות גומי כדי להכנס ללגונה, אך אני העדפתי לחתור בעצמי בתוך קייאק... לאחר תימרונים בין מערות אתה חותר קדימה ומגיע ללגונה יפייפיה המוקפת צמחייה ירוקה עשירה. בתוך האי יש גם אפשרויות של סיורים והליכה ברגל וכו'...לשייט השני כבר הייתי מוכן והבאתי מצלמה.
שייט ארבעת האיים:
תחנה ראשונה - אי המערה. זהו אי קטן וחביב באמצע שום מקום ששוכנת בו מערה עם סלעים אדומים שהמקומיים מאמינים שיש במערה הזו כוחות רבים ולכן הם שטים לאי ומניחים פרחים ומתנות בכניסה למערה מאוד נחמד ואף די יפה להכנס פנימה ולטפס על הסלעים האדומים בתוכה.

תחנה שניה - אי התרנגול. זהו אי קטן באמצע שום מקום אשר ישנו סלע ענק בצידו שנראה בדיוק כמו ראש של תרנגול. על האי עצמו אי אפשר לעלות (סלעים גדולים ומחודדים) אך סביבו ישנם איזורי שנירקול מצויינים... הופ!, קפצנו למים עם מסיכה ושנורקל שסופקו לנו וראינו דגים צבעוניים. תחנה שלישית - האיים עם השבילים הלבנים. קבוצה של 3 איים אשר מחוברים ב-שביל דק של חול לבן. אם תלך על השביל, תוכל ללכת בין אי לאי בלי לשחות, אם תסטה קצת ימינה או שמאלה - תהיה במים עמוקים למדי. לאחר מכן עשינו הפסקת צהריים: המסעדה ארזה לנו מנות בשריות על בסיס אורז (שהיה דומה לאוכל בטרקים בצפון, הרבה אורז עם תבלינים, צ'ילי וקצת ירקות וקצת חתיכות עוף) וכמו כן אננס גדול חתוך לקוביות. לאחר ארוחת הצהריים המצויינת המשכנו ליעד הרביעי והאחרון האי פודה. אי קטן ותיירותי, אך סביבו מים עמוקים למדי שאפשר לשחות ולצלול בהנאה מרובה.

רוב האנשים על האי משתמשים בחול הרך בו לשכב ולתפוס צבע בעזרת השמש הקופחת. לאחר מספר רב של צלילות ושחיה מרובה, חזרנו לסירה שתיקח אותנו בחזרה לקראבי ובסולם העליה אני מעיף מבט על הרגל שלי ומגלה שנפל לי אחת מהצמידי-רגליים שהיו לי... ודווקא האהוב עליי הוא זה שנפל. LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOST... :(


האיים עם השבילים הלבנים

שנירקול לא רע ליד אי התרנגול

אי המערה
 

הנוף מהאי פוקטה

מארת'ה, אבלין ואני ליד האיים עם השבילים הלבנים

האיים עם השבילים הלבנים

האיים עם השבילים הלבנים

מארת'ה, ג'ו ואני באי המערה
 

  13 12 11 10 9 8 7 6 5  
האתר הזה נבנה ע"י אופיר הבר, לתגובות: admin@ophirworld.com
אין להעתיק, לגנוב או לצלם ללא אישור. תודה רבה לליהי על עזרתה ביצירת הבאנר.