Around The World With Ophir
  תאילנד     לאוס/בורמה     סינגפור     אוסטרליה     ניו-זילנד     פיג`י     ארה"ב-מערב     קנדה     ארה"ב-מזרח     אנגליה     צפון-אירלנד     אירלנד     גרמניה  
פרק 13: אוסטרליה


אוסטרליה... הו אוסטרליה...
הידע שלי על אוסטרליה היה כללי מקיף: מושבה בריטית שהיוותה בימים עברו כאי-כלא שאליו גורשו פושעים בריטים אשר פשעו כנגד הממלכה. מכאן נוצרה המילה האוסטרלית הכל-כך פופולארית - מייט, שהיא למעשה קיצור של המילה "חבר לתא כלא": Mate = Cell-Mate. כמובן יש את הידע הזאולוגי שבאוסטרליה יש קואלות, וקנגרואים, ו-וולאביים ושאר חיות מוזרות, והידע הגיאוגרפי שמדבר על גודלה של אוסטרליה ושרובה מדבר, הידע על חיי החוף והגלישה האוסטרלים תודות להיותי מכור לטלנובלה אוסטרלית כיתה ו' בערך (קרוב רחוק), קרוקודיל דאנדי שהכניס לי מידע על האוסטרלי המחוספס, וכמובן הבדיחות החוזרות ונשנות על האוסטרלים ועל הפעילות היחידה שהם עושים כל היום וזה לשתות בירה כמובן.

הטיול שלי באיזור הפסיפי הדרומי היה אמור להתמקד בניו-זילנד בלבד, אך לא רציתי לוותר על אוסטרליה ואמרתי לעצמי שאם אני כבר בסוף העולם (שמאלה), אז כדי לראות מה יש פה כי זה מרתק. מצדי שני, צריך הגיע לניו-זילנד בינואר כדי לא לפספס את עונת הקיץ שם ולהספיק לעשות טרקים. וכמובן להספיק להגיע עוד לעונת הסקי בקנדה לאחר-מכן... כלומר היו לי חודש וחצי פנויים לאוסטרליה. אחי, אשר בזכותו התחלתי לחשוב על הטיול, התנגד לאוסטרליה באופן מחריד... הוא טען שאין לי מה לחפש שם וגם שחודש וחצי זה אפילו לא קרוב ל-"מספיק זמן" כדי לראות את אוסטרליה. לאחר הרבה שיכנועים שאמרתי לו שאין סיכוי שאני מוותר על אוסטרליה, הוא יישב איתי וסידר לי מסלול של חודש וחצי לאורך החוף המזרחי של אוסטרליה. בגלל חוסר בזמן ויתרתי אוטומטית על הצד המערבי: אייריס רוק, אליס ספרינגס, מלבורן, דארווין, קאנברה

והמדבר הגדול (שבמילא יש לי אלרגיה למדבריות עוד מהשירות הצבאי שלי :) ). אז לאוסטרליה יורדים בעיקר אנגלים וגרמנים. הסיבה לרדת "Down Under" היא בשביל החופים, הגלישה, הבירה, הבחורות, הבעלי חיים ושוב - הבירה. רק לשם הבהרה: שני השירים הכי פופולריים באוסטרליה בכל הזמנים הם "Down Under" שפשוט מדבר על אוסטרליה ו-"The Pub With No Beer" שמסביר שאין דבר יותר מסתכל בעולם מפאב שנגמר לו הבירה. צמד קומיקאים בריטיים בשם הייל ו-פייס כתבו פעם שיר על החופשה שלהם באוסטרליה. העיקר של השיר היה: "We shagged all your women and drank all your beer", וזה בעצם עיקר הפעילות של בריטים באוסטרליה. אז למעשה סדר יום רגיל של מטייל באוסטרליה צריך להיות: בבוקר בים, בערב בפאב. הדבר האירוני הוא שזה לא רחוק מסדר היום של המקומיים שקמים בבוקר לעבודה (או הולכים לים אם יש להם חופש)

ומ-17:00 כשהם מסיימים הם ממשיכים אוטומטית לפאב לארוחת ערב ואז נשארים בו כבר עד הלילה. בחלק הצפון-מזרחי של אוסטרליה ישנו איזור לאורך קו החוף שנקרא "מחסום השונית הגדולה". איזור זה נחשב לאחד האיזורים היפים ביותר לצלול בכל העולם ביחד עם ים סוף. לאור העובדה הזו ישנן הרבה אטרקציות הכוללות צלילה או שנירקול באיזורים האלה. בנוסף לכך יש באוסטרליה גם אופציות של אקסטרים ספורט, כמו צניחה חופשית, באנג'י וכו'... לצד המסיבות והפעילויות יש באוסטרליה גם יעדים קטנטנים ושקטים, ששם ניתן להנות מחוף שקט ורגוע.
אז מה התכנון שלי לאוסטרליה ? - נחיתה בסידני, ועליה צפונה כל הדרך לקיירנס ויער הגשם דיינטרי, מעבר ברוב היעדים הכי פופולאריים באוסטרליה ושהייה בשתי מדינות במתוך שבע: Queensland ו-New South Wales.


זו לא הדבקה, זה אני עם האופרה והגשר ברקע

יפה - זו לא מילה מספיק חזקה לתאר את היופי...

ר

ר  17 16 15 14 13 12 11 10 9  
האתר הזה נבנה ע"י אופיר הבר, לתגובות: admin@ophirworld.com
אין להעתיק, לגנוב או לצלם ללא אישור. תודה רבה לליהי על עזרתה ביצירת הבאנר.